Zachwycające właściwości lawendy

 Jakie czynniki sprawiły, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim atrakcyjne kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Kwiaty na urodziny

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako roślina lecznicza.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *