Złota biżuteria

Dla tych z Was, którzy dbają o sprzedaży złotej biżuterii, ważne jest, żeby w pełni rozumieć, jak określać cenę złotej biżuterii. Nie jedynie pomaga to odróżnić dobrą ofertę od złej, a też pomaga przeanalizować konkurencję i lepiej zrozumieć rynek przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Ważną częścią kosztu złotej biżuterii jest koszt robocizny, szczególnie w przypadku sztuk wysadzanych kamieniami szlachetnymi. Biżuteria złota po wyjęciu z formy najczęściej wymaga opiłowania i polerowania. Koszt robocizny może czasami sięgać nawet 2 USD za gram, w zależności od pochodzenia biżuterii i stylu. Ponadto koszt osadzenia jakichkolwiek kamieni na złotej biżuterii może przekroczyć jednego dolara za kamień. Niektóre zaawansowane ustawienia, takie jak zestaw kanałów i zestaw niewidoczny, kosztują coraz więcej ze względu na wymagany wysoki poziom rzemiosła.

Dobrym sposobem na przeanalizowanie, albo określony styl złotej biżuterii jest dobry i odpowiedni dla firmy, jest zrozumienie cen konkurencji. Ponieważ wiesz już, jak z grubsza obliczyć koszt biżuterii, a tymże samym cenę, jaką możesz ją kupić, patrząc na marże konkurencji, możesz zorientować się, jak wspaniała jest konkurencja. Na przykład, jeśli konkurenci znaczą biżuterię trzykrotnie droższą, konkurencyjność tego stylu nie jest tak wysoka. Z różnej strony, jeśli wszyscy mają takie same ceny, a narzut jest o 50% wyższy od kosztu, styl mógł już nasycić rynek.

Inny punkt widzenia na kwestię cen polega na tym, że jak konkurenci marżują z niską marżą, produkt jest prawdopodobnie akceptowany przez wielu konsumentów. Uzasadnieniem tegoż jest toż, że gdy wpływ na sztukę jest niski, a ludzie aktywnie nim handlują, prawdopodobnie istnieje na niego duży popyt. Krótko mówiąc, im wyższa marża zysku, niższy wolumen sprzedaży oraz niska marża zysku, tym wyższy że być wolumen sprzedaży. Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że teoria wielkości dotyczy również sprzedawców biżuterii. Jeśli kupujesz w dużych ilościach, ceny winnym spaść automatycznie. Dlatego prowadzenie udanej firmy wymaga zachowania równowagi między wszystkimi czynnikami w posiadanych zasobach i infrastrukturze, takimi jak pracownicy i kapitał.

Zobacz: Lombard Poznań

Albowiem branża jubilerska jest nader podatna na czas, style, jakie były popularne kilka miesięcy temu, mogą w ogóle się nie sprzedać parę miesięcy później. Dlatego kupując hurtowo biżuterię złotą należy szacować miesięczną sprzedaż i stan magazynowy w zależności od wielkości sprzedaży. Na przykład możesz chcieć przechowywać określony styl przez dwa miesiące i uzupełnić go, jak się wyczerpie, aby zminimalizować liczbę pozycji zamkniętych w ekwipunku, co jest terminami określane jako kurczenie się zapasów.

Rozumiejąc rynek oraz swoich konkurentów przed zakupem hurtowej złotej biżuterii, możesz zmniejszyć liczbę błędów podczas przedsiębiorczego przedsięwzięcia, zwiększając w ten sposób szansę na ogromny sukces.

Złoto jest materiałem ogromnie uniwersalnym. Jest pewnym z najbardziej wygodnych form lokowania kapitału albowiem w długich okresach czasu jego cena jest dosyć stała. Jeżeli sytuacja pod względem albo toż politycznycm czy gospodarczym staje się niepewna, złoto zyskuje na wartości.

Author: admin