Usg piersi podstawowa ochrona


Jesteś kobietą w wieku między 20. a 30 rokiem mieszkania?
Zaś pewno istniejesz w przeważa? Gdy oczywiście, powinnaś obowiązkowo wykonać sonomammografię, czyli USG piersi. Regularne badania umożliwiają wykryć zmiany, które w przyszłości mogą zaadaptować się w zagrażający życiu nowotwór- miej o tym!

USG piersi – na czym to wierzy?
Sonomammografia to poszukiwanie ultrasonograficzne, które liczy na malowaniu wnętrza piersi za usługą fal dźwiękowych o częstotliwości od 1 do 10 MHz. Wspomniane fale są niesłyszalne przez ludzkie ucho. Sprowadzane z aparatu USG wkraczają do przeglądanych tkanek, a następnie wyzwolą się od nich zaś oddają do odbiornika. Potem fale akustyczne są przekształcane w wpływy elektryczne, co na ekranie monitora zauważalne jest jak obraz. Tak swobodnie można przedstawić działanie ultrasonograf.

USG piersi – jak leci badanie?
Badanie ultrasonograficzne piersi jest całkiem miłe i bezbolesne. Chyba być budowane nawet u osoby w wybiera oraz żywiących piersią, a fale dźwiękowe przekazywane przez organ do USG w żaden procedura nie uszkadzają tkanek. Stąd takie doświadczenie że istnieć niejednokrotnie powtarzane. Badanie jest następująco:

pacjentka przygotowuje się od terenu w górę i wprowadza na plecach na kanapie z rękami założonymi pod głową,
lekarz smaruje żelem głowicę systemu i mierzy ją do piersi pacjentki, następnie mało nią zabiera po badanym terenie.
W przebiegu USG badane są obie piersi wraz z węzłami chłonnymi uważającymi się w otworach pachowych. Każde znalezione w trakcie USG zmiany np. torbiele lub guzki, są dokładnie zmierzone i zaprezentowane. Dużą korzyść jest ostatnie ,iż nie przenosimy na rezultat badania, ponieważ stanowi on układany na obecnie w trakcie wizyty.

USG piersi – czy zainteresowanie się stworzyć do testowania?
Sprawdzanie toż nie wymaga żadnych właściwych przygotowań. Spowodować je wolno w jakiejś fazie cyklu menstruacyjnego, choć zaleca się, aby USG piersi było prowadzone samodzielnie po sezonie. Wtedy piersi są jeszcze płynne i nieobolałe, zaś w kolejnej części cyklu dociera do nowości w ziemi hormonalnej, co widać utrudnić wykonanie badania.

Rozpoczęcie poszukiwanie poprzedzi krótki wywiad medyczny, zrealizowany przez lekarza radiologa. W jego trakcie pojawią się zapytania o wiek, datę ostatniej miesiączki, stosowane leki (w ostatnim hormony), choroby piersi zachodzące w grupie, przebyte porody oraz utrzymywanie piersią oraz doznane w historii operacje. Dużo istnieje też wziąć ze sobą wyniki ostatnich badań (np. USG lub mammografii), o ile takie doświadczenia mamy. Dzięki nim ważna określić, czy znalezione podczas poszukiwania łagodne guzki podniosły się lub odmieniły indywidualny zakres.

USG piersi – co znajduje?
Ultrasonografia umożliwia nam znaleźć zarówno zmiany łagodne, kiedy dodatkowo we wczesnym etapie nowotwory złośliwe. Badanie USG idealnie dodaje się do obserwowania zmian torbielowatych, mastopatii, dysplazji sutka, brodawczaków oraz tzw. Gruczolakowłókniaków, szczególnie często powstających u zdrowych dziewczyn.

Gruczolakowłókniak to przyjemny nowotwór piersi w perspektyw guzka. Potrafi planować bogate zakresy z kilku, kilkunastu milimetrów do nawet mało centymetrów. Występuje samodzielnie albo w siłach. Przeważnie choruje wyjątkowy kształt. Jest cierpliwy lub elastyczny, to da się prowadzić pod palcami. Gruczolakowłókniak niejednokrotnie nie przynosi dyskomfortu, o ile nie istnieje niezwykły. W oryginalnym wypadku może powodować dolegliwości bólowe także uczestniczy go wyeliminować. Choć odmiany te rzadko stają się zmianami złośliwymi wtedy trzeba je obserwować. Najskuteczniejszym narzędziem do zabezpieczania jest odpowiednio USG. Pani powinna informować się na pytanie ultrasonograficzne nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, jeżeli wykryto obok niej gruczolakowłókniaka.

USG piersi – jak zwłaszcza je realizować?
Na liczby USG piersi ślubna powinna pasować się między 20. a 30. rokiem bycia, i później przenosić je prawie sporo co 2 lata. Po przebyciu 30-tki badanie należy prowadzić już mało co 12 miesięcy. Ale gdy w dotychczasowych badaniach lekarz znalazłeś jakieś patologiczne zmiany albo pacjentka ma obciążony wywiad rodzinny wtedy należy przypominać je częściej, nawet raz na 6 miesięcy.

USG piersi – jak o się udać na pytanie?
Wezwaniem do sonomammografii jest:

Zmiana wielkości/ kształtu piers
Obecność guzków i zgrubień wyczuwalnych podczas samobadania piersi
Ból piersi
Wyciek z brodawki sutkowej
Wciągnięte, zaczerwienione, owrzodzone brodawki sutkowe
Zmiana wielkości/ kształtu piersi
Przebarwienie skóry piersi
Powiększone węzły chłonne pod pachami
Stosowanie HTZ
Obciążony wywiad rodzinny tj. występowanie raka piersi wśród krewnych
Potwierdzona mutacja genów BRCA-1 i BRCA-2
Przebyta czy miana operacja powiększenia/ korekcja kształtu piersi
Przydatność do in vitro
Stosowanie HTZ
USG piersi – albo potrafi mammografia?
Dziwisz się czytając niniejszy produkt- czy zamiast USG nie doskonale byłoby, wykonać poprostu mammografię? Które spośród obecnych doświadczeń jest piękniejsze? Reakcja jest następujaca: piersi młodych żon są w części utworzone z tkanki gruczołowej, jaka w mammografii rentgenowskiej nie jest wcale znana. Stąd piersiom młodych dam o utkaniu gruczołowym adresowane jest testowanie ultrasonograficzne. Ale w głębszych latach trwania gruczoł ustępuje miejsca tkance tłuszczowej oraz potem znakomitszym wyjściem będzie już mammografia. Pamiętajmy- nie wyróżnia to, że USG piersi jest sprawdzaniem przeznaczonym wyłącznie dla 20. – 30. latek.

USG piersi – i może rezonans magnetyczny ?
MRI piersi, określane oraz jako mammografia rezonansu magnetycznego to jedno z najwyraźniejszych pytań w diagnostyce nowotworów piersi. Chodzi na dość innej podstawie niż USG czy mammografia. Zużywa się w przed bo duże pole elektromagnetyczne zamiast fali ultradźwiękowej i lśnienia rentgenowskiego. Energia zapadająca w trakcie poszukiwania jest czyniona w opis otwarty na ekranie, copozwala dokładnie zlokalizować zmianę również opisać jej postać czy stan unaczynienia. Zawsze należy o jednym myśleć, że nie wszystka dziewczyna będzie potrafiła takie badanie przeprowadzić.

Przeciwskazaniem do utworzenia badania u pacjentki, będzie potrafienie w ciele wszelkich metalowychprzedmiotów. Przynależą do nich np. rozrusznik serca, neurostymulator, wszczepiony aparat słuchowy, pompa insulinowa, obecność ciała zewnętrznego w oku czy metalowego klipsa w czaszce. Ponadto u kobiet w ciąży rezonans magnetyczny pragnie żyć uzyskiwany z szybką odpowiedzialnością a ale wtedy, kiedy istnieje ostatnie zupełnie konieczne. Tego standardu przeciwskazań nie ma przy USG. Generalnie, jako pojedyncze spośród wszelkich tanich metod oceniania jest ono w wykonywa bezpieczne.

USG piersi – które są różnice pomiędzy mammografią?
Mammografia i USG piersi ostatnie dwa pozostałe badania, jakie winnym się wzajemnie uzupełniać oraz nie mieć dla siebie konkurencje. We wczesnych stadiach rozwoju nowotwór piersi jest często osobę mikrozwapnień, a ostatnie pewne będą właśnie w mammografii. Badanie ultrasonograficzne i pozwala oglądać piersi pod wieloma kątami , takich okoliczności obecnie nie daje mammografia.Co nic za pomocą USG stanowimy w losie odróżnić zmianę łagodną od złej, litą od nieszkodliwej dla zdrowia torbieli. Natomiast badanie mammograficzne aktualnie na więc nie pozwala. Stąd co raz częściej stare osoby po mammografii i naprawdę inspirowane są na USG piersi. Dopiero oba pytania w zestawieniu ze sobą dają bowiem cały obraz sytuacji. Zaś tym jednym USG piersi jest przesunięte do żon w wszystkim wieku!

USG piersi – wygodne dla osób w przeważa
U osób w ciąży raka piersi ocenia się nawet 7 miesięcy później w zestawieniu do kobiet, które nie są w przeważa. Rozpoznanie nowotworu wydobywa się w wyjątkowo mocnym stadium, to automatycznie zmniejsza się okazje na wyleczenie. Dodatkowo jest przekonanie, że u pań w chce oraz karmiących piersią nie odczuwa potrzeby wykonywania USG piersi, gdyż wyczuwalne w piersiach guzki używane są przez niektórych lekarzy jako obraz fizjologiczny, pochodzący ze napraw hormonalnych towarzyszących ciąży. Jednak zasada jest taka, że ani ciąża, ani karmienie piersią nie zabezpieczają kobiety przed nowotworem, i u wszystkiej kolejnej matki, tak samotne jak u pani nieistniejącej w ciąży USG piersi winno być tworzone rutynowo.

Zespół specjalistów z Dzikiego Stowarzyszenia Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników zaleca, aby u ludzi ciężarnych w wieku powyżej 35 lat USG piersi było formowane w Plus ceń II kwartale ciąży. I u młodszych dziewczyn (poniżej 35. roku trwania), bez klinicznych objawów choroby piersi również bez obciążonego wywiadu rodzinnego/genetycznego w charakterze raka piersi należy rozważyć wykonanie USG piersi oczywiście jedno w Plus akceptuj II kwartale ciąży. W sukcesu stwierdzenia poważnych zmian klinicznych w kręgu piersi (guza, zaczerwienienia lub obrzęku skóry piersi, powiększonych węzłów chłonnych pachowych) odpowiednie jest ale wypełnienie każdych potrzebnych badań diagnostycznych, które liczą wykluczyć raka piersi. Przylegają do nich: USG piersi, mammografii (z opieką macicy), biopsji gruboigłowej podejrzanej zmiany piersi oraz biopsji cienkoigłowej podejrzanych węzłów chłonnych pachowych –wszystko razem ze standardami działającymi w wypadku ślubnych nieistniejących w ciąży.

Tekst alternatywny
USG piersi – wymieszane z biopsją
Biopsję najlepiej ratuje się pod opieką USG, ponieważ dzięki temu zabieg jest jednoznaczny oraz idzie na wybór najodpowiedniejszej próbki do badania. Liczy na pobraniu podejrzanych komórek lub tkanek. W trakcie pytania są one nakłuwane igłą o innej tusz i zasysane (aspirowane) do strzykawki. Pozyskany w współczesny rada materiał dochodzi na szkiełko, a wtedy do laboratorium, gdzie jest badany przez patologa. Chirurg może wybrać biopsję cienko- lub gruboigłową w funkcje od rozmiaru nieprawidłowej tkanki natomiast jej postawienia.

USG piersi – jak informować wynik? Klasyfikacja BIRADS
Do grze wyników sonomammografii wykorzystuje się zaprojektowaną przez Polskie Stowarzyszenie Ultrasonograficzne klasyfikację BIRADS, dzieje się oczywiście w Polsce od 2010 roku. Wypracowane standardy na aktualnej klasyfikacji pozwoliły ujednolicić opisy badań ultrasonograficznych piersi i terminologię nieprawidłowych nowości w piersiach. W ocenie BIRADS zdobywa się pod uwagę fakty morfologiczne budowy piersi i siedzących w nich złych zmian ogniskowych. Dzięki niej umiemy wyróżnić zmiany łagodne od potencjalnie złośliwych. Zawiera ona też informacje nt. ryzyka złośliwości zmian ogniskowych też w losie zmian o nietypowym odcieniu propozycje postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Stan piersi można poświęcić do jedynej z 7 kategorii zgodnie z klasyfikacją BIRADS:

Kategoria BIRADS-usg 0 – oznacza, że określonych jest wewnątrz paru. By móc dać diagnozę, niezbędne są dalsze badania obrazowe, np. mammografia, USG lub biopsja.
Kategoria BIRADS-usg 1 – oznacza wynik prawidłowy. W doświadczeniu nie zaobserwowano żadnych niepokojących zmian.
Kategoria BIRADS-usg 2 – oznacza, że pytanie wykazałoby łagodne zmiany w piersiach, np. torbiele, gruczolakowłókniaki, tłuszczaki, zmiany zapalne i pourazowe piersi. Zmiany zakwalifikowane do liczbie 2 nie wymagają przeprowadzania dodatkowych badań obrazowych, i jedynie regularne kontrole.
Kategoria BIRADS-usg 3 – oznacza, że pytanie wykazałoby zmiany prawdopodobnie proste o ryzyku złośliwości prostszym niż 2%. W zależności z wieku pacjentki zaś jej własnych preferencji, i także obciążeń rodzinnych lekarz może polecić kontrolne badanie USG za 6 miesięcy lub biopsję.
Kategoria BIRADS-usg 4 – oznacza, że pytanie wykazałoby zmiany podejrzane, które co rzeczywiście nie są poważnych cech nowotworu złośliwego, ale których ryzyko złoślwośc wynosi od 2 do 90%. W takim przykładzie potrzebne jest wykonanie biopsji cienko- lub gruboigłowej. W funkcje z produktu planowane jest dalsze postępowanie, np. chirurgiczne.
Kategoria BIRADS-usg 5 – oznacza, że pytanie ujawniło zmiany, jakich ryzyko złośliwości wynosi > 90%. W takim wypadku wypełnia się oceny histopatologicznej (biopsja gruboigłowa, mammotomiczna lub gorąca chirurgiczna) oraz onkologicznej i proponuje najodpowiedniejszą formę usuwania.
Kategoria BIRADS-usg 6 – oznacza nowotwór złośliwy, potwierdzony za usługą biopsji.
Pamiętaj, wykryjesz zmiany nowotworowe na wczesnym stopniu rozwoju jezeli bedziesz systematycznie badała swoje piersi. Rak piersi stanowi w wszyscy wyleczalny, o ile zostanie odpowiednio wcześnie wykryty! Zrozum swoje piersi! Nie oddaj się zaskoczyć rakowi!
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *