Moda

Moda zmienia się, to naturalne. Fasony pojawiają się, mijają i powtórnie powracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów styl.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku popularne były nader obcisłe i trochę za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia modne były nader szerokie marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Jednakże spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka moda wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku również widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

Author: admin